Idealne etui do HTC Bravo

Pokrowce i futerały do telefonów, smartfonów, netbooków oraz innych urządzeń GSM. Refleksje, spostrzeżenia i porady dotyczące poszczególnych producentów oraz konkretnych modeli.

Idealne etui do HTC Bravo

Postprzez justyna546 » 27 sierpnia 2014, o 10:24

Cześć :) Jestem tutaj nowa, z góry uprzedzam, że nie znam się na akcesoriach, na firnach produkujących te akcesoria i w związku z tym mogę zadawać banalne pytania ;) proszę o wyrozumiałość :D Moje pierwsze główne pytanie brzmi: Jaki powinnam kupić pokrowiec, żebym była zadowolona? :)
justyna546

Re: Idealne etui do HTC Bravo

Postprzez kordek22 » 29 sierpnia 2014, o 10:58

Hej! Kto pyta nie błądzi, a forum jest właśnie od tego by zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Odpowiadam więc: "Dobry" :D A tak na poważnie...jeśli szukasz dobrego pokrowca to raczej naszykuj się na spory wydatek. Z drugiej jednak strony wydaje mi sie, że nie warto tracić pieniędzy na jakieś tanie zamienniki, które wyglądają dobrze tylko na początku, a po tym szybciej się niszczą i nie spełniają swojej funkcji tak dobrze jak nieco droższe odpowiedniki. Kolejnym istotnym aspektem jest fakt, że do pełnej ochrony telefonu sam pokrowiec nie wystarczy, w pełni sprawdzi się z kolei połączenie pokrowiec + ewentualnie szkło lub folia ochronna - do wyboru, szkła są droższe, folie zdecydowanie tańsze, ale coś kosztem czegoś. Szkło to zawsze szkło, a folia mimo że tańsza i być może łatwiejsza w montażu, a już na pewno w demontażu to jednak nie ochroni wyświetlacza tak dobrze jak szkło.

Ogólnie skupiałbym się więc na pozyskaniu dobrego pokrowca i czegoś dodatkowego na wyświetlacz. Wszystko uwarunkowane jest jednak zasobnością Twojego portfela, ja jednak polecałbym zakup lepszych, a co za tym idzie takze droższych niestety akcesoriów. Ostateczny wybór należy do Ciebie.
Kornel "kordek22" Figiel
kordek22

Postprzez justyna546 » 29 sierpnia 2014, o 11:01

Ok, to mniej więcej wiem na czym skupiać swoją uwagę. Mam szukać raczej drogiego i porządnego pokrowca, a do niego dokupić jakąś folię lub szkło ochronne. A czy są jacyś producenci godni polecenia, na czym dokładnie mam skupiać swoja uwagę? :D
justyna546

Postprzez kordek22 » 29 sierpnia 2014, o 11:05

Producentów jest wielu, ale godnymi polecenia są na pewno Case Mate i Best Guard. Case Mate to raczej pokrowce, bardzo dobrej jakości pokrowce, z których powinnaś być zadowolona. Szczególnie polecaną linią jest model Hybrid. Cena adekwatna do jakości i wykonania, ale uwierz mi - naprawdę nic więcej nie potrzeba im do szczęścia. Jeśli chodzi o szkło lub folię ochroną, to tutaj polecałbym właśnie Best Guarda, robią całkiem ciekawe folie i niezłe szkła. Powinnaś być z nich zadowolona :)
Kornel "kordek22" Figiel
kordek22

Postprzez Bolek » 29 sierpnia 2014, o 11:08

Uzupełniając wypowiedz kolegi wyżej: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -c353-0807

Tutaj powinnaś znaleźć coś dla siebie...Tak jak pisał "kordek22" - cena adekwatna do jakości :D
Pozdrawiam, Bolek!
Bolek

Postprzez justyna546 » 29 sierpnia 2014, o 11:11

O jeeejku...myślalam, że macie na myśli mimo wszystko coś innego niż 80 czy 90 zł za pokrowiec, zaskoczyliście mnie :D W takim wypadku zapytam - czy folia lub szkło dodatkowo są konieczne? :D Zależy mi na dobrym pokrowcu, ale należę raczej do tych, którzy wolą kupić jedną rzecz z wyższej półki niż dwie gorszej jakości :?
justyna546

Postprzez Bolek » 29 sierpnia 2014, o 11:24

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi ;) Teoretycznie nie, wszystko przecież ma prawo istnieć i spełniać swoją funkcję - tak samo będzie z pokrowcem bez szkła lub folii ochronnej na wyświetlacz. Jak sama widzisz - nawet na załączonych w allegro.pl obrazkach pokrowiec, czy to Case Mate czy to jakiś inny okala telefon po bokach i od dołu . Z przodu z kolei minimalnie wystaje ponad powierzchnię wyświetlacza, chroniąc go tym samym w jakimś tam stopniu od uszkodzeń podczas upadku. W praktyce ma się to tak, że rzadko kiedy jeśli już telefon upada, to na idealnie płaską powierzchnię, a tylko przed takim upadkiem wyświetlacz jest chroniony. Poza tym dochodzą jeszcze zarysowania wynikające z normalnego użytkowania telefonu - noszenia go w kieszeni itp itd.

Jak sama widzisz, pokrowiec to tak naprawdę tylko częściowa ochrona. Oczywiście w przypadku poważnego lub pechowego upadku najlepszej jakości pokrowiec połączony z najdroższym szkłem ochronnym nie pomoże. Z pewnością jednak znacznie zmniejszą one ryzyko niszczenia telefonu w sposób mechaniczny.
Pozdrawiam, Bolek!
Bolek

Postprzez justyna546 » 29 sierpnia 2014, o 11:26

Aha...czyli teoretycznie sam pokrowiec wystarczy, ale raczej ze wskazaniem na połączenie go z folią ochronną lub szkłem :D Coś czuję, że szykuje się większy wydatek :?
justyna546

Postprzez huba555 » 29 sierpnia 2014, o 11:29

justyna546 napisał(a):Aha...czyli teoretycznie sam pokrowiec wystarczy, ale raczej ze wskazaniem na połączenie go z folią ochronną lub szkłem :D Coś czuję, że szykuje się większy wydatek :?

Witam! Pozwolę wtrącić się do dyskusji. Jeśli już zdecydujesz się na zakup Case Mate, to radziłbym poszukać Ci w sklepach z akcesoriami GSM, a przez internet kupować raczej w ostateczności. Producenci często zdzierają z Nas na wysyłce towaru, a coś czego wysyłka bez problemy mogłaby kosztować 5 zł wołają niekiedy dwa lub trzy razy więcej. Mimo, że pokrowiec i ewentualna folia będą drogie, to być może uda Ci się zaoszczędzić chociaż na przesyłce ;)
huba555

Postprzez justyna546 » 29 sierpnia 2014, o 11:33

Dziękuje, słuszna uwaga i na pewno z niej skorzystam tym bardziej, że mieszkam w większym mieście i na pewno mieści się w nim kilka sklepów z akcesoriami GSM :D Może jednak nie będzie tak źle, jeśli udałoby mi się kupić to wszystko nie przez internet, a szkło zastąpić folią ochronną :D Myślicie, że to dobry pomysł?
justyna546

Następna strona

tanie kuchnie kraków

Powrót do Pokrowce i Futerały